Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум на Общинска администрация
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Вашето становище

Go down 
+2
kombo
Admin
6 posters
АвторСъобщение
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Брой мнения : 49
Registration date : 06.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime6th Септември 2007, 5:19 pm

На 20.08.2007г. Община Първомай получи сертификат за присъден кредитен рейтинг!
“Глобал Рейтингс” АД присъди първоначален дългосрочен кредитен рейтинг ВВВ- /стабилна перспектива/ на Община Първомай.
Основни фактори, влияещи върху рейтинга:
Агенция Глобал Рейтингс АД отчита следните положителни фактори, влияещи върху рейтинга:
• Разумно управление. Умение на управленския екип да генерира алтернативни приходи. Значителна сума привлечена чрез проекти по различни донорски програми.
• Нулева задлъжнялост и висока ликвидност. Липсата на просрочени задължения се отчита като положително качество на управленския екип.
• Добри бюджетни показатели. Наличие на положителен баланс на инвестиционни дейности и положителен краен Баланс.
• Ниски нива на продажби на имущество.
• Висок потенциал в развитието на земеделието. Навлизане на чуждестранни инвеститори. Забелязва се повишено търсене на работна ръка.
Агенция Глобал Рейтингс АД отчита следните отрицателни фактори, влияещи върху рейтинга:
• Ниски нива на собствени приходи. Бюджета на Общината е силно зависим от трансферите от ЦБ.
• Ниски нива на капиталови разходи. Предвид нуждите на Община Първомай от инвестиции в инфраструктура и социални придобивки за населението, в бюджета за 2007г. са заложени недостатъчни средства.
• Наличие на оперативен дефицит. Недостатъчни средства за покриване на оперативните разходи. Поради това Общината се принуждава да покрива този недостиг със средства от инвестиционни дейности.
• Негативни демографски показатели. Ниско образователно равнище Arrow


Последната промяна е направена от на 8th Септември 2007, 3:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://parv.bulgarianforum.net
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Брой мнения : 49
Registration date : 06.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime8th Септември 2007, 8:53 am

Независимо от своите успехи през последните години, Община Първомай изпитва потребност от активизиране на инвестиционния процес и от ускоряване на местното икономическо развитие. Планирането на местното икономическо развитие ще доведе до разкриването на нови работни места чрез привличането на нови инвестиции.Разработените ключови секторни стратегии, които детайлизират и допълват основните приоритети на Общинския план за развитие през периода 2007-2013 г., ще бъдат полезни както за насърчаване на местното икономическо развитие и за привличането на външни за община Първомай инвестиции от български и чуждестранни партньори, така и за успешното участие с инвестиционни проекти на Община Първомай в Оперативните програми на Структурните фондове на Европейския съюз. Визията за развитието на интензивното земеделие, формулирана в разработената по проекта Стратегия за развитие на интензивното земеделие в община Първомай през периода 2007-2013 г. е:
“ОБЩИНА ПЪРВОМАЙ – ЕВРОПЕЙСКИ АГРАРЕН ЦЕНТЪР С ЕКОЛОГИЧНО СЪОБРАЗЕНО И БИОЛОГИЧНО СЕРТИФИЦИРАНО ИНТЕНЗИВНО ЗЕМЕДЕЛИЕ, С КОНКУРЕНТОСПОСОБНА МЕСТНА ХРАНИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ, С АТРАКТИВЕН СЕЛСКИ ТУРИЗЪМ – ОСНОВАН НА СЪХРАНЕНАТА ПРИРОДНА СРЕДА И КУЛТУРНО-ИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО, С БОГАТ КУЛТУРЕН ЖИВОТ И ДОБЪР ЖИЗНЕН СТАНДАРТ ЗА СВОИТЕ ГРАЖДАНИ”
Промяната не става с магическа пръчица. Наистина така разработената стратегия за периода от 2007 до 2013 година ще иска много усилия и средства за реализация. Ние имаме условия и за интензивно земеделие, което да осигурява суровини за местната хранително-вкусова промишленост. Това земеделие може да докаже и качеството на продукцията си на Европазарите.
Да се надяваме и на разумна национална политика ,която да защитава местния производител, осигурявайки му преференции при износа на земеделски продукти. А общината , да търси начини за създаване на зеленчукова борса чрез привличане на финанси от Европейските фондове.
Върнете се в началото Go down
https://parv.bulgarianforum.net
kombo
форума е част от мен
форума е част от мен
kombo


Male
Брой мнения : 19
Location : Bulgaria
Registration date : 08.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime8th Септември 2007, 10:58 am

cyclops Поздрави за Община Първомай!Много ми се иска обаче всичко писано по плановете, да стане реална действителност за нашата община.
Върнете се в началото Go down
miraj
пристрастен към форума
пристрастен към форума
miraj


Female
Брой мнения : 70
Location : Bulgaria
Registration date : 07.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime8th Септември 2007, 1:44 pm

Това са дългосрочни стратегии и мисля , че с много работа и добър екип ще са реалност. Затова поздравявам Общината за присъдения кредитен рейтиг, който ще и даде възможност за по- голяма гъвкавост при кандидатстване по различни Европрограми.
Оценката , която е направена относно рейтинга на общината, е сериозен показател за системна и добра работа на екипа.
Можем само да пожелаем да се съживи местната икономика макар и в дългосрочен план .Very Happy
Върнете се в началото Go down
miraj
пристрастен към форума
пристрастен към форума
miraj


Female
Брой мнения : 70
Location : Bulgaria
Registration date : 07.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime15th Септември 2007, 3:58 pm

По повод на въпрос , зададен от вестник "Първомайски свят " - бр.34 на г-н А.Папазов , че в общината не е останало неразпродадено имущество , искам само да насоча вниманието към един от положителните фактори при присъждане на кредитен рейтинг на общината , а именно НИСКИ НИВА НА ПРОДАЖБА НА ИМУЩЕСТВО.
Агенция "Глобал рейтинг " АД е направила своя анализ на базата на фактическото състояние на Община Първомай и едва ли би заложила своя авторитет посочвайки неверни данни пред евентуални кредитори от страната и Европа.
Присъденият кредитен рейтинг е дългосрочен , което значи , че общината има стабилни позиции и не е тръгнала да разпилява имуществото си , а да го ползва за инвестиции ,които от своя страна ще позволят да бъдат обслужвани кредити / при необходимост/ и в дългосрочен план .
Върнете се в началото Go down
първомаец
пристрастен към форума
пристрастен към форума
първомаец


Male
Брой мнения : 24
Location : първомай
Registration date : 15.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime19th Септември 2007, 11:07 pm

Не може да се каже, че всичко е постигнато, иска се още много работа. Качествените кадри в нашия град не са много, а са необходими на общината, за да работят за нея.
Върнете се в началото Go down
miraj
пристрастен към форума
пристрастен към форума
miraj


Female
Брой мнения : 70
Location : Bulgaria
Registration date : 07.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime20th Септември 2007, 7:53 am

Разбира се . Започнато е , но трябва упорита работа.
А кадрите -как можем да ги задържим Question или върнем в Първомай ?


Последната промяна е направена от на 20th Септември 2007, 8:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
първомаец
пристрастен към форума
пристрастен към форума
първомаец


Male
Брой мнения : 24
Location : първомай
Registration date : 15.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime20th Септември 2007, 12:40 pm

С образование, с работа и със среда, която подпомага предприемачите
Върнете се в началото Go down
miraj
пристрастен към форума
пристрастен към форума
miraj


Female
Брой мнения : 70
Location : Bulgaria
Registration date : 07.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime23rd Септември 2007, 3:16 pm

Аз си мисля ,че проблем има и в начина на мислене . Много дребнаво и егоистично е мисленето на повечето хора. Една такава среда задушава .
Да се даде път на предприемчивите - да ,но на тези , които наистина работят за региона и за себе си ,а не само за себе си с цената на всичко .
Може би не съм права , но влезте в бизнес средите на Първомай.Освен груби и недодялани изрази май рядко ще се чуе нещо различно . То това си е валидно за България изобщо . Е да - все пак период на натрупване на капитали с цената на всичко е ....
Да се надяваме Еврофондовете да контролират по-добре къде и за какво изтичат парите им , в противен случай и тези кадри , които са останали, ще напуснат .
Върнете се в началото Go down
kombo
форума е част от мен
форума е част от мен
kombo


Male
Брой мнения : 19
Location : Bulgaria
Registration date : 08.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime30th Септември 2007, 11:32 am

Съгласен съм със miraj,особенно сега,когато еврофондовете са насочени директно към общините.
А бе направо да попитам - дали тези еврофондове не са
причина да имаме толкова много кандидат кметове?
Върнете се в началото Go down
miraj
пристрастен към форума
пристрастен към форума
miraj


Female
Брой мнения : 70
Location : Bulgaria
Registration date : 07.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime30th Септември 2007, 1:23 pm

Да... точно така си е. От 2007-ма се говори за все по- голяма самостоятелност на общините . Ами през тях ще минават Еврокапиталите. Изискванията на европейците са уж големи , ама нали виждаме какво стана със САПАРД. Някои си "гушнаха " парите и забравиха и за земеделие и за проекти ...И кой им дири сметка?
Сега общините ще са инициатори за проектите , тяхното виждане ще е водещо.
Та затова мисълта ми е да гледаме да гласуваме за Кмет , в който сме сигурни , че ще бъде лоялен и който не дири интереса си на "Всяка цена", а дава всичко от себе си за да промени района.
Трябва ни честен човек , макар и на определена прослойка това да не е угодно.
Върнете се в началото Go down
kombo
форума е част от мен
форума е част от мен
kombo


Male
Брой мнения : 19
Location : Bulgaria
Registration date : 08.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime3rd Октомври 2007, 5:21 pm

Кмета на Община Първомай е достоен да управлява и така наречените "еврокапитали",тогава много хора,които се занимават със правене на снимки за дупки намиращи се по улиците на града ще трябва да си търсят наистина работа!
Върнете се в началото Go down
miraj
пристрастен към форума
пристрастен към форума
miraj


Female
Брой мнения : 70
Location : Bulgaria
Registration date : 07.09.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime4th Октомври 2007, 8:24 pm

Виждам , че Ангел Папазов работи ,търси нови методи за привличане на средства . Той е набрал скоростта , която ще му помогне за следващ мандат. И присъденият Кредитен рейтинг, проектите , размера на привлечените чужди средства в общината ми дават основание да смятам , че той трябва да продължи. Ще бъде жалко ако остави всичко така. Не искам да подценявам и другите кандидати , но нека използваме вече доказания потенциал.
Върнете се в началото Go down
mixinter
форума е част от мен
форума е част от мен
mixinter


Female
Брой мнения : 18
Location : Germany
Registration date : 06.10.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime6th Октомври 2007, 5:29 pm

Браво,това е голям плюс за Общината!!!
Върнете се в началото Go down
mixinter
форума е част от мен
форума е част от мен
mixinter


Female
Брой мнения : 18
Location : Germany
Registration date : 06.10.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime6th Октомври 2007, 6:06 pm

www.parvomai.bg - просто е супер и в момента е актуален в Германия - Мюнхен!!!
Върнете се в началото Go down
popimon
пристрастен към форума
пристрастен към форума
popimon


Female
Брой мнения : 21
Location : Plovdiv
Registration date : 07.10.2007

Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime7th Октомври 2007, 11:29 am

Кредитен рейтинг не се получава с усмивки и мания за величие,той се присъжда по реални заслуги!
Това показва,че Община Първомай има кадърни ръководители.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Вашето становище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето становище   Вашето становище Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Вашето становище
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Община Първомай получи сертификат за присъден кредитен рейтинг!-
Идете на: